Спеціальна навчально-виховна установа

         НВК «Вівнянський ЗНЗ І-ІІ ст - ДНЗ» Стрийської міської ради Стрийського району Львівської області здійснює свою діяльність на підставі наступних документів: Конституції України, Закону України «Про освіту», Закону України «Про повну загальну середню освіту», Постанови КМУ «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти» від 23.11.2011 № 1392, Наказу МОН «Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти» від 16.04.2018 № 367, наказу МОН України «Про затвердження Порядку переведення учнів (вихованців) закладу загальної середньої освіти до наступного класу» від 14 .07.2015 № 762, наказу МОН України «Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися із здобувачами освіти під час освітнього процесу» від 16.05.2019 № 659, наказу МОН України «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти» від 26.12.2017 №1669, Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОЗ України від 25.09.2020 № 2205, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.11.2020за № 1111/35394.

За Статутом НВК «Вівнянський ЗНЗ І-ІІ ст. - ДНЗ» у 2022-2023 році здійснює свою діяльність на дошкільному, першому та другому рівнях повної загальної середньої освіти. Мова навчання - українська.

Навчально-виховний процес зорієнтовано на здібності, схильності, потреби й життєві плани кожного з вихованців, за збереження основних, базових цінностей суспільства. Спостерігається своєчасне реагування на зміни, які відбуваються в соціумі, прагнення до створення необхідних умов для реалізації варіативної освіти в межах освітнього закладу, здійснення послідовності на всіх етапах навчання й розвитку школярів.

У 2022-2023н.р. у НВК навчатиметься 43 учнів та 14 вихованців, яких навчатимуть досвідчені педагоги та вихователі.

У шкільному підрозділі працюють 16 педагогічних працівників, у дошкільному

- 2 педпрацівники.

Якщо проаналізувати склад педагогічного колективу в розрізі професійної майстерності, то всі 18 педагогічних працівників мають вищу освіту:

кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії» - 12 чоловік;

кваліфікаційна категорія «спеціаліст І категорії» - 3 чоловік;

кваліфікаційна категорія «спеціаліст ІІ категорії» - 2 чоловік;

кваліфікаційна категорія «спеціаліст» - 1 чоловік;

Педагогічний колектив в 2022-2023н.р. працюватиме над науково-методичною проблемою «Формування розумової та пізнавальної діяльності учнів та виховання високих духовних і моральних цінностей засобами впровадження інноваційних форм і методів роботи»

Постає проблема єдності теоретичної й практичної готовності педагога до здійснення педагогічної діяльності в умовах сьогодення,спроможності результативно діяти, ефективно розв'язувати стандартні та проблемні ситуації, що виникають у педагогічній діяльності, що в свою чергу вимагає формування у вчителів професійної компетентності.

Педагоги повинні добре розуміти, яких результатів від них очікують. А для їх досягнення в НВК працює допомога з питань методики й управління якістю педагогічного процесу, передбачено моніторинговий супровід освітньої діяльності. У НВК створено всі умови для безперервного підвищення кваліфікації педагогічних кадрів, їх самоосвітньої діяльності, участі в інноваціях, творчих пошуках, експериментах. Плідно працюють вчителі над своєю самоосвітою, оволодіваючи сучасними педагогічними технологіями. Проводиться моніторинг навчальної діяльності. Тримається під контролем хід атестації педагогічних працівників.

У зв'язку з карантином, нападом російської федерації та воєнним станом, у 2021-2022 навчальному році навчання переважно відбувалось з застосуванням дистанційних технологій,що потребувало від вчителів створення та використання інформаційно-освітнього середовища, зокрема використання хмарних технологій, всеукраїнських платформ,соціальних мереж, Google Classroom, програм Zoom, Meet тощо. Адміністрацією школи постійно вівся контроль за дистанційним навчанням. Підвищення рівня методологічної підготовки педагогічних кадрів під час дистанційної роботи відбувалося онлайн за допомогою вебінарів, семінарів на Всеукраїнських платформах «Всеосвіта», «На урок», Рrometheus, Edera тощо. Адміністрація школи під час дистанційної роботи проводила робочі наради на платформі Zoom.

Методична робота школи була спрямована на розв'язання педагогічної проблеми та методиці роботи під час мішаного навчання. Але є ще багато нерозв'язаних завдань, над якими необхідно попрацювати всьому колективу.

Перш за все-це підвищення результативності роботи закладу. Для цього методичній службі необхідно спрямувати свої зусилля на:

  • Підвищення якості навчання і рівня навчальних досягнень учнів через співпрацю вчителів,учнів, батьків в онлайн-режимі.
  • Збільшити використання комп'ютерних технологій в освітньому процесі, для цього необхідно постійно підвищувати інформаційно-комп'ютерну грамотність вчителів.
  • Підвищення результативності участі учнів в олімпіадах, конкурсах через здійснення систематичної роботи з обдарованими та здібними учнями; здійснення діагностики і постійне оновлення банку обдарованих дітей.
  • Підвищення творчої активності педагогів, а саме: висвітлення проведених заходів на сайті ліцею та сторінці Facebook; проводити моніторинг педагогічної діяльності вчителя з метою індивідуальної корекції роботи; підвищення творчої ініціативи методичних комісій.

Класні керівники протягом року проводили онлайн-батьківські збори, анкетування батьків та учнів, виховні заходи в межах свого класу. Проведено ряд заходів,направлених на профілактику шкідливих звичок у вихованців. Класні керівники у роботі з вихованцями використовують відеоматеріали, презентації.

У закладі створені безпечні умови для навчання та виховання учнів. Учасники освітнього процесу в цілому дотримуються санітарно-гігієнічних вимог та вимог безпеки під час проведення уроків та позакласних заходів. Відповідно до нормативних вимог з учнями проводилися інструктажі з техніки безпеки на уроках фізики, хімії, інформатики, трудового навчання, фізичного виховання, при організації екскурсій, культпоходів, ігор, індивідуальні бесіди тощо.

Управління НВК здійснюється згідно річного плану роботи школи, плану внутрішкільного контролю та календарних планів вчителів-предметників і планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що відпрацьована у закладі освіти і заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників навчально-виховного процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально-виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток закладу освіти.

Наступною ділянкою роботи в установі є діяльність і злагоджене функціонування дошкільного підрозділу. У 2021 - 2022 н. р. дошкільна група «Краплинка» працювала за навчальною програмою «Українське дошкілля». Садочок відвідує 18 вихованців із сіл Вівня та Кавсько. Вихователі Карман І. І. та Чудійович О. В. стараються щоб дітям було затишно і комфортно. Особлива увага звертається на індивідуальні вікові властивості кожного вихованця. З вересня було організовано навчання дітей - п'ятирічок. Дирекція та педпрацівники дошкільного підрозділу тісно і плідно співпрацюють із батьками. Завдяки старанням батьків садочок має непогану матеріально - технічну базу. Батьківський комітет регулярно закуповує миючі засоби, предмети особистої гігієни для вихованців, іграшки і частково розвивальний дидактичний матеріал.

Дуже насиченою є виховна робота у дошкільній групі. Щодня проводяться заняття по певній тематиці, ранкові фізкультурні заняття, прогулянки, розваги та ігри на майданчиках.

Діти доглянуті, вчасно і якісно харчуються.

Враховуючи сучасні вимоги, адміністрація школи дотримується стилю керівництва, який близький до демократичного, так як більшість рішень приймаються на основі колегіальних рішень. Основними формами спілкування з працівниками є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Варто зазначати, що педагогам надається більше самостійності, відповідній їхній кваліфікації і характеру роботи, створюються необхідні умови для самореалізації.

Сучасні пріоритети та цінності освіти зумовлюють перегляд усталених підходів до розробки змісту освіти в педагогічній практиці - таких, коли він націлений на необхідність формування ключових компетентностей здобувачів освіти, формування їх активної життєвої позиції, відповідних ціннісних орієнтацій.

Здійснити всі ці окреслені напрямки можна лише в таких умовах, де головним завданням є ресурсний підхід,здатний перетворити знання й засоби діяльності, засвоювані учнями, на розвиток кожної особистості

СТРУКТУРА НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

Навчальний рік розпочинається 01.09.2022 року і закінчується 30.06.2023року.

І семестр - з 01 вересня до 18 грудня 2022 року.

ІІ семестр - з 23 січня до 30 червня 2023року.

Канікули:

  • зимові з 19 грудня 2022 року до 22 січня 2023 року;
  • весняні 14 квітня 2023 року до 23 квітня 2023 року.

Провести державну підсумкову атестацію випускників:

  • початковий рівень освіти - червня 2023 року
  • базовий рівень освіти - червня2022 року

УМОВНІ ПОЗНАЧЕННЯ

РОЗДІЛИ РІЧНОГО ПЛАНУ

Р-1-організаційна робота та управління діяльністю педагогічного колективу

Р-2-навчальнаробота

Р-3-навчально-методична і науково-дослідницька робота та робота з кадрами

Р-4-виховна робота з школярами

Р-5-робота з батьками і громадськістю

Р-7-охорона здоров'я, техніка безпеки, цивільний захист і пожежна безпека

Р-8-фінансово-господарська діяльність та зміцнення матеріально-технічної бази

Р-9-організація контрольно-аналітичної діяльності

ВИКОНАВЦІ:

Д- директор (Васильців О. П.)

ПО - педагог-організатор (Гнатик Л.М. )

ПК- голова профспілкового комітету (Верховинець Г.М.)

ЗБ - зав. бібліотекою (Матвіїв С.А.)

МС- медсестра (Бугаєвська Г.Г.)

Д С - діловод (Матвіїв С.А.)

КГС- керівник громадського самоврядування

ПП - педагогічні працівники

ТП - технічні працівники

КК - класні керівники


Річний план роботи 2021-2022



Управління освіти Стрийської міської ради
Затверджено
на засіданні педагогічної ради
НВК «Вівнянський ЗНЗ І-ІІ ст. - ДНЗ»
від 31.08. 2021 р. протокол № 1



План
навчально-виховної роботи
навчально-виховного комплексу
«Вівнянський загальноосвітній
навчальний заклад І-ІІ ступенів - дошкільний
навчальний заклад»
на 2021-2022 навчальний рік


І. Аналіз роботи за 2020-2021 навчальний рік

Вівнянський НВК у 2020-2021 н. р. спрямовував свою роботу на виконання Конституції України, Конвенції ООН про права дитини, Національної доктрини розвитку освіти, Законів України: «Про освіту», «Про загальну середню освіту», « Про дошкільну освіту», « Про охорону праці», Кодексу України про працю та інших нормативно - правових актів та документів МОН України. Наша установа, відповідно до Статуту - це заклад освіти, що забезпечує потреби громадян у дошкільній та базовій середній освіті.

Навчально - виховний комплекс містить у своєму складі загальношкільний навчальний заклад І - ІІ ступенів, який налічує 38 учнів та дошкільний навчальний заклад, в який зараховано до спискового складу 21 вихованець.

Головною метою установи є: реалізація державної політики в галузі освіти, забезпечення фізичного і психічного здоров'я дітей, розвиток творчих здібностей та інтересів дитини, надання кваліфікованої допомоги в корекції недоліків розвитку дитини, формування умінь і навичок, необхідних для навчання.

В 2020 - 2021 н. р. педагогічний колектив закладу працював над проблемою «Формування розумової та пізнавальної діяльності учнів та виховання високих духовних і моральних цінностей засобами впровадження інноваційних форм і методів роботи»

НВК ставив перед собою місію: формувати високогуманну особистість із сформованими загальнолюдськими цінностями та світоглядними переконаннями школярів.

У 2020 - 2021 н. р. заклад працював в режимі п'ятиденного робочого тижня. Структура та режим роботи установи були затверджені на засіданні педагогічної ради 31.08.20 року ( протокол №1).

Навчальний рік було розпочато Днем Знань ( або святом Першого дзвоника).

Навчальні заняття були організовані за семестровою системою: І семестр - з 01.09.20 р. - по 24.12.20 р. ; ІІ семестр - з 11.01.21 р. - по 28.05.21р.

Навчальний рік учнів початкової ланки завершився проведенням державної підсумкової атестації у вигляді контрольних робіт.

Свідоцтва про здобуття базової середньої освіти випускникам було вручено

18 червня 2021 року.

Навчальний день розпочинається в умовах карантинних обмежень у зв'язку із поширенням корона вірусної інфекції (COVID - 19) в учнів 1-4 класів з 8.40 год. та 9. 00 години в учнів 5-9 класів проведенням уроків.

Їх тривалість наступна: 1кл. - 35 хвилин, 2 - 4кл.- 40 хвилин, 5 - 9кл. - 45 хвилин. Між уроками є перерви різної тривалості: 1 клас - 15 - 40 хвилин; 2 -4 класи - 15 - 35 хвилин; 5 - 9 класи - 10 - 30 хвилин.

У шкільному підрозділі працюють 20 педагогічних працівників, у дошкільному - 2 педпрацівники.

Якщо проаналізувати склад педагогічного колективу в розрізі професійної майстерності, то всі 22 педагогічні працівники мають вищу освіту:

кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії» - 15 чоловік;

кваліфікаційна категорія «спеціаліст І категорії» - 5 чоловік;

кваліфікаційна категорія «спеціаліст ІІ категорії» - 2 чоловік;

Важливою віхою діяльності директора навчально-виховного комплексу є атестація педагогічних працівників. Своєю метою атестація ставить стимулювання цілеспрямованого безперервного підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників, росту їх професійної майстерності, розвитку творчої ініціативи, підвищення престижності й авторитету.

У 2021 році атестувалися : вчитель початкових класів Верховинець Г.М, яка про атестована на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та присвоєно педагогічне звання «старший учитель»,вихователь дошкільного підрозділу Чудійович О.В., якій було присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст І категорії», вчитель англійської мови Мисів У.Я., якій було присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст І категорії», вчитель української мови та літератури Гнатик Л. М., якій присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст ІІ категорії», вчитель фізики Томашевська Л.В., яка про атестована на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» .

Відповідно до Статуту Вівнянський НВК забезпечував і забезпечує безперервність і наступність освіти: дошкільний навчальний заклад, школа І ступеня і школа ІІ ступеня. У 2020- 2021 н. р. всі діти с. Вівня, віком від 3 до 6 років, батьки яких виявили бажання навчати своїх дітей в нашому закладі, охоплені навчанням.

Якщо говорити про соціальний паспорт установи, то в нас: 4 учні з багатодітних сімей; 5 учнів - діти працівників соціальної сфери; 18 учнів - талановиті учні; в дошкільному підрозділі 2 вихованців - діти учасників АТО

Із гордістю називаємо імена тих учнів, які успішно засвоїли програмовий матеріал і за рішенням педагогічної ради нагороджені Похвальним листом:

Андрусик Маркіян - учень 6 класу;

Карпин Любов - учениця 7 класу;

Суховерський Ростислав - учень 8 класу;

Матвіїв Соломія - учениця 4 класу;

Дідик Анастасія - учениця 4 класу;

Суска Божена - учениця 4 класу;

Суховерський Іван - учень 4 класу.

У варіативній частині відведені години було розподілено так:

  1. на індивідуальні заняття та консультації:
  1. Історія України (6 кл.) - 1 год. - Сидор Н. С.
  2. Історія України (9кл.) - 1год. - Сидор Н. С.
  3. Трудове навчання ( 6 кл.) - 1 год. - Матвіїв С.
  4. Українська мова (6 кл) - 0.5 год. - Дубик В.С.
  5. Хімія (9 кл.) - 0.5 год. - Матійців Д.Г.
  6. Біологія (6 кл) - 0.5 - Матійців Д.Г.
  7. Математика (6 кл.) - 0.5 - Іршак Я. В.
  1. Гурткова робота
  1. Християнська етика - 1 год. - Гнатик Л.М.
  2. математичний - 1 год. - Дімітрова Г.М.
  3. історичний - 1 год. - Сидор Н.С.
  4. фольклорний - 2 год - Головач Л. М.
  5. вокальний - 1 год. - Головач Л.М.
  6. фізкультурний - 1 год - Зубінський А.Г.
  7. Умілі руки - 1 год. Матвіїв С.А.
  8. екологічний - 1 год. - Матійців Д.Г.

Викладання предметів інваріантної та варіативної складових, що не мають повної кількості годин (0,5; 2,5; 3,5) були поставлені у розклад по чисельнику і знаменнику.

Індивідуальні навчальні плани для групи учнів 4 класу в кількості 4 учнів, 7 класу у кількості 1 учень, 8 класу в кількості 3 учнів було розроблено відповідно до Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах наказом Міністерства освіти і науки України від 12.01.2016 р. № 8, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.02.2016 року за № 184/28314.

Знання учні 1 - 3 класів оцінювались вербально,

Рівень знань умінь і навичок учнів 4 класу оцінювався за 12 бальною системою

  • початковий рівень - 1 - 3 бали;
  • середній рівень - 4 - 6 балів;
  • достатній рівень - 7 - 9 балів;
  • високий рівень - 10 - 12 балів.

Навчання проводилось в одну зміну:

- дошкільна група -8.00 - 18.30 год.

- початкова школа - 8.40 -14.25 год.

- 5-9 кл. - 9.00 -15.25 год. (основні заняття)

Важливою ділянкою роботи директора і всього педагогічного колективу є проведення правоосвітньої та правовиховної роботи. Дана робота носила цілеспрямований характер і проводилась і метою профілактики правопорушень, негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі, злочинності, дискримінації у будь - якому вигляді. Наказом по установі від 07.10.20 року № 263 про посилення правового виховання учнів За сприяння Ради були проведені Тижні правових знань: до Дня Незалежності України, до Дня знань, до Дня юриста, до Міжнародного дня захисту прав людини, тиждень присвячений Конвенціїї ООН з прав захисту дітей, подоланню дитячої бездоглядності, до Міжнародного дня захисту дітей. Правоосвітня і правовиховна робота ведеться спільно із членами ради профілактики правопорушень, дитячо - юнацькою лігою, класними керівниками. На видному місці висять номери телефону довіри, скринька довіри, де учні можуть анонімно зателефонувати і звернутись із своїми проблемами.

Наступною ділянкою роботи в установі є діяльність і злагоджене функціонування дошкільного підрозділу. У 2020 - 2021 н. р. дошкільна група «Краплинка» працювала за навчальною програмою «Українське дошкілля». Садочок відвідує 21 вихованець із сіл Вівня та Кавсько. Вихователі Карман І. І. та Чудійович О. В. стараються щоб дітям було затишно і комфортно. Особлива увага звертається на індивідуальні вікові властивості кожного вихованця. З вересня було організовано навчання дітей - п'ятирічок. Дирекція та педпрацівники дошкільного підрозділу тісно і плідно співпрацюють із батьками. Завдяки старанням батьків садочок має непогану матеріально - технічну базу. Батьківський комітет регулярно закуповує миючі засоби, предмети особистої гігієни для вихованців, іграшки і частково розвивальний дидактичний матеріал.

Дуже насиченою є виховна робота у дошкільній групі. Щодня проводяться заняття по певній тематиці, ранкові фізкультурні заняття., прогулянки, розваги та ігри на майданчиках.

Діти доглянуті, вчасно і якісно харчуються.

З 01.06.21 розпочався оздоровчий період. Це означає, що з 01.06.21 по 31.08.21 на 10% збільшено видатки на харчування і в 11 годині введено другий сніданок у вигляді свіжих соків та фруктів.

Харчування збалансоване, різноманітне; на обід і ввечері завжди є рибні чи м'ясні страви. Сирні страви - раз на тиждень.

Заслуговує уваги така ділянка як організація гарячого харчування учнів та вихованців. Наказом по установі 27.08.20 року з перших днів навчання було організовано гаряче харчування. Від оплати за харчування звільнено всіх учнів 1 - 4 класів ( 25 чоловік) та учень 8 класу з малозабезпеченої сім'ї - Суховерський Ростислав. У дошкільному підрозділі бракераж готових страв ведуть вихователі. Директор підписує всі накладні на продукти, що привезли, тому знає, які продукти використовуються для приготування їжі дітям. Якщо виявлено, що привезені продукти неякісні, їх повертають і обмінюють на якісні. Питання харчування учнів і вихованців було і залишається першочерговим у діяльності установи. Велика увага приділяється охороні праці та збереженню життя і здоров'я дітей та працівників установи. Питання охорони праці щодня на порядку денному директора. Проводяться регулярні бесіди з учнями та працівниками установи, ведеться відповідна документація для реєстрації інструктажів з техніки безпеки. З початку навчального року заплановані заходи з охорони праці, які введені у річний навчальний план роботи установи.

Протягом 2020- 2021 н. р. безперебійно працювали системи водопостачання, енергопостачання. Регулярно вичищались каналізаційні септики, в міру їх заповнення. Щомісяця вивозилось сміття, відповідно до графіку (2 рази на місяць).

Дирекція установи, педагогічний колектив відкриті до спілкування і співпраці і контакту з усіма: як з батьками, так і з організаціями. Маємо тісний контакт із сільським головою с. Вівня, з яким ділимось усіма своїми проблемами; із ТзОВ « Галичина - Захід», які привозять подарунки на Свято Миколая для всіх учнів і вихованців установи. Співпрацюємо із Стрийською ЦРЛ, зокрема із фельдшером с. Вівня Николишин М. І., яка приходить в установу і перевіряє дітей на наявність педикульозу, виконує всі необхідні прививки. Тісна співпраця із Народним домом села і його директором Тонкевич О. І. Постійно позичаємо апаратуру на виступи. В опалювальний період надаємо приміщення для занять народному хоровому колективу села Вівня, приміщення спортзалу - футбольній команді села і молодшій групі футболістів. Постійно установу відвідує парох с. Вівня , отець Ігор.

НВК добре підготувався до нового 2021-2022 н. р. Силами батьків проведено поточний ремонт в класних кімнатах та приміщеннях дошкільної групи: побілено кімнати, пофарбовано підлогу, батареї, вікна.

Основна мета планування - визначення стратегії розвитку навчального закладу, створення життєздатної системи безперервного навчання, виховання з метою досягнення високих освітніх рівнів, формування і розвиток соціально активної, гуманістично спрямованої особистості з глибоко усвідомленою громадянською позицією, системою наукових знань про природу, людину, суспільство, почуттям національної свідомості, готової до професійного самовизначення на основі:

  • засвоєння обов'язкового змісту загальноосвітніх програм із урахуванням диференціації, системності, інтегрованості, науковості, розвиваючого характеру навчання;
  • єдності навчання і виховання;
  • умов для розвитку здібностей і творчості, готовності до подальшої освіти та самостійної трудової діяльності;
  • патріотичних почуттів, громадської позиції, власної гідності, відповідальності за свої дії, поваги до прав і свобод людини, любові до Батьківщини, своєї родини, оточуючого середовища.

У стратегічному плані навчальний заклад має закласти фундамент для формування демократичного суспільства, яке визнає освіченість, вихованість, культуру найвищими цінностями, незамінними чинниками соціального прогресу. Це потребує пріоритетної уваги до навчального змісту й методик, які формують світогляд, цінності культури, уміння самостійно учитися, критично мислити, користуватись комп'ютером, здатність до самопізнання і самореалізації особистості в різних видах творчої діяльності, вміння і навички, необхідні для життєвого і професійного вибору.

Стратегічна місія закладу

«Забезпечення оптимальних умов для розвитку особистості, творчої самореалізації учнів; забезпечення якісної освітньої підготовки учнів на рівні державних освітніх стандартів з метою здобуття їхньої конкурентоспроможності, працевлаштування, самовизначення»

Зосередженість на потребах розвитку і виховання учнів передбачає пряму залежність проектування змісту і методичного забезпечення від вікових та індивідуальних особливостей дітей. Основою всіх перетворень має бути реальне знання дитячих можливостей, прогнозування потреб найближчого розвитку особистості. Саме на цьому ґрунтується застосування особистісно орієнтованих педагогічних технологій.

У зв'язку з цим, актуальним завданням педагогічного колективу є формування в учнів компетенцій:

• бути гнучким, мобільним, уміти інтегруватись у динамічне суспільство, презентувати себе на ринку праці;

• критично мислити;

• використовувати знання як інструмент для розв'язання життєвих проблем;

• генерувати нові ідеї, приймати нестандартні рішення й відповідати за них;

• володіти комунікативною культурою, вміти працювати в команді;

• уміти виходити з будь-яких конфліктних ситуацій та уникати їх;

• цілеспрямовано використовувати свій потенціал як для самореалізації у професійному й особистісному плані, так і в інтересах суспільства, держави;

• уміти здобувати, аналізувати інформацію, отриману з різних джерел, застосовувати її для індивідуального розвитку й самовдосконалення;

• бережливо ставитися до свого здоров'я і здоров'я інших як найвищої цінності;

• бути здатним до власного вибору з численних альтернатив, що пропонує сучасне життя.

Поетапне введення учнівської молоді до різноманітних сфер життєдіяльності та спілкування, оволодіння нею компетенціями у найголовніших сферах людського життя є незаперечною вимогою часу.

Пріоритетними принципами діяльності педагогічного колективу закладу є:

- демократизація (у принципах управління - співробітництво, партнерство, взаємоповага, взаємодопомога; колегіальність у прийняті управлінських рішень);

- гуманізація (гармонізація стосунків між усіма учасниками педагогічного процесу; створення сприятливих умов для творчої самореалізації усіх суб'єктів навчально-виховного процесу; утвердження особистості як найбільшої цінності у суспільстві; діяльність за принципом - учитель не просить, а пропонує; створення умов не лише для реалізації цілей освітньої організації, але й для професійного росту працівника, його самовираження, особистісного вдосконаленя);

- модернізація (інтенсивне використання в розвитку теорії та практики управління соціально-педагогічними системами інформаційно-комунікативних технологій);

- диференціація і мобільність (створення умов для становлення багатопрофільного, варіативного навчання; обізнаність керівника з розвитком світового і, зокрема, європейського освітнього простору й адекватна реакція на процеси реформування національної школи; створення сприятливих умов для орієнтації учнів на певну майбутню професійну діяльність через врахування індивідуальних особливостей, інтересів і потреб учнів);

- забезпечення практичної спрямованості освіти орієнтація змісту навчально-методичних матеріалів на практичне застосування учнями теоретичних знань і вмінь для життя та діяльності в реальному суспільстві; формування вміння самостійно аналізувати різноманітні ситуації, що виникають у навчально-виховному просторі, вміння приймати рішення і діяти в правовому полі

- інтегрованість (міждисциплінарність) передбачає, що у процесі навчання школярів враховуються існуючі міжпредметні зв'язки з базових шкільних предметів: історії, права, географії, економіки, художньої культури, так і математики, фізики, біології тощо;

- перспективність (забезпечення випередження в змісті навчання у відповідності з сучасними потребами суспільної практики).

Для реалізації завдань школа має всі належні умови:

- загальні навчальні, методичні надбання;

- досвід роботи педколективу в умовах впровадження інновацій та сучасних методик, технологій;

- високий фаховий, моральний та культурний потенціал педагогів;

Пріоритетними напрямками роботи школи є такі напрямки:

  1. Освітнє середовище
  2. Освітній простір виховної діяльності
  3. Педагогічна діяльність
  4. Управлінська діяльність

Освітнє середовище закладу освіти

Завдання:

забезпечення комфортних і безпечних умов навчання та праці;

створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації;

формування розвивального та мотивуючого до навчання освітнього простору

Шляхи реалізації

Постійно підтримувати в належному стані приміщення й територію закладу освіти з метою створення безпечних і комфортних умов для навчання та праці.

Поповнення школи відповідним навчальним обладнанням, необхідним для реалізації освітніх програм.

Збереження та збільшення контингенту учнів

Постійно дотримуватися здобувачами освіти і працівниками закладу вимог охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій.

Планувати й реалізовувати програми щодо запобігання будь-яким проявам дискримінації, булінгу в закладі освіти.

Забезпечувати дотримання правил поведінки, етичних норм, поваги до гідності, прав і свобод людини учасниками освітнього процесу в закладі освіти

Пристосувати освітнє середовище для мотивації здобувачів освіти до оволодіння ключовими компетентностями та наскрізними уміннями, ведення здорового способу життя.

Педагогічна діяльність

Завдання:

  • Забезпечення ефективної, постійно-діючої системи безперервної освіти педагогів;
  • забезпечення сприятливих та комфортних умов організаційно-педагогічної, методичної роботи;
  • оптимізація системи дидактичного та матеріально-технічного забезпечення навчально-виховного процесу;
  • удосконалення освітньої платформи для дистанційної освіти
  • налагодження співпраці зі здобувачами освіти, їхніми батьками, працівниками закладу освіти.

Шляхи реалізації

Організовувати освітній процес на засадах дитиноцентризму;

Використовувати інформаційно-комунікаційні технології в освітньому процесі, створювати й використовувати цифрові освітні ресурси (електронні презентації, відеоматеріали, методичні розробки, вебсайти, блоги тощо).

Здійснювати інноваційну освітню діяльність, брати участь в освітніх проєктах, залучатися до роботи як освітні експерти, підвищувати власну професійну майстерність і кваліфікацію.

Постійно діяти на засадах педагогіки партнерства, співпрацювати з батьками здобувачів освіти з питань організації освітнього процесу, забезпечувати постійний зворотній зв'язок.

Освітній простір виховної діяльності

Завдання:

  • Сприяння розвитку особистості дитини, формуванню її інтелектуального та морального потенціалу;
  • забезпечення умов для духовно-творчого розвитку особистості кожного учня на основі вивчення духовних цінностей української культури;
  • допомога в самопізнанні, самоактуалізації, самореалізації, самовизначеності;
  • формування особистості патріота України, гідного громадянина, який усвідомлює свою приналежність до сучасної Європейської цивілізації;
  • залучення до активної екологічної діяльності, формування основ естетичної культури, гармонійний розвиток духовного, фізичного та психічного здоров'я;

Шляхи реалізації

- Виховання соціально-активної та комунікативної особистості з високим рівнем духовності та моралі;

- здійснювати соціально-психологічну профілактику негативних явищ в освітньому середовищі, профілактику девіантної поведінки, булінгу.

- створити оптимальні умови для виявлення, розвитку й реалізації потенційних можливостей обдарованих дітей у всіх напрямах: інтелектуальному, творчому, спортивному, естетичному.

- впроваджувати активні форми виховної роботи шляхом застосування інноваційних методів та прийомів;

- залучення батьків до участі у проєктах.

Реалізація виховних проектів «Крило допомоги», «Толерантність у суспільстві», «Коріння мого роду», «Читання книжок - секрет успішної нації», «Перші уроки добра»

Управлінська діяльність

Завдання:

управління якістю освіти на основі нових інноваційних технологій;

забезпечення відповідної підготовки педагогів, здатних якісно надавати освітні послуги здобувачам освіти;

виконання завдань розвитку, спрямованих на самореалізацію особистості;

створення атмосфери спільної відповідальності за результати освітньої діяльності з боку усіх учасників освітнього процесу;

партнерство з батьками

Шляхи реалізації

Прийняття управлінських рішень на основі конструктивної співпраці учасників освітнього процесу.

Створення сприятливого мікроклімату серед учасників освітнього процесу для успішної реалізації їхнього творчого потенціалу.

Підтримка постійних зв'язків із громадскістю.

Використання сайту закладу освіти, соціальних мереж для формування іміджу закладу освіти.

Забезпечення виконання замовлень педагогічних працівників щодо підвищення їхнього фахового рівня.

Розкриття творчого потенціалу та підтримка ініціативи кожного учасника освітнього процесу в його самореалізації.

Формування відносин довіри, прозорості, дотримання етичних норм.

Очікувані результати

Створення безпечного комфортного освітнього середовища для розвитку особистості учня та прояву професійної активності педагога;

Ініціативний, умотивований вчитель налаштований на професійне вдосконалення;

Відповідність рівня навченості учнів Державному стандарту якості загальної середньої освіти;

Утвердження командного стилю управління, домінування в організаційній культурі закладу принципів взаємодії.

ІІ. Організація навчального процесу

ІІІ. Робота з педагогічними кадрами

ІІІ. Система внутрішкільного контролю та керівництва

V. Робота з батьками та громадськістю


Create your website for free! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Get started