Спеціальна навчально-виховна установа

Звіт директора за
2021-2022 н. р.



ЗВІТ ДИРЕКТОРА

навчально-виховного комплексу

«Вівнянський загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ст - дошкільний навчальний заклад»

ВАСИЛЬЦІВ ОКСАНИ ПЕТРІВНИ

ПЕРЕД ПЕДАГОГІЧНИМ КОЛЕКТИВОМ

ТА ГРОМАДСЬКІСТЮ

ЗА 2021/2022  НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Вступ

На виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних,загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних,загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про своюдіяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженимнаказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 №178, увідповідності до функціональних обов'язків та з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у школі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, представляю Вашій увазі звіт про свою діяльність та підсумки роботи колективу протягом 2021 -2022 навчального року.

У своїй діяльності протягом звітного періоду я як директор школи керувалася посадовими обов'язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу навчального закладу: КонституцієюУкраїни, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Статутом школи та чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти.

Навчальний процес

На сучасному етапі головним завданням нашого закладу є підвищення якості освіти через упровадження інновацій, сучасних підходів до оцінювання, зокрема формувальне оцінювання, само- та взаємооцінювання, дотримання основних принципів НУШ -дитиноцентризму, педагогіки партнерства, інтеграції предметів.

За останні три роки контингент учнів у нашій школі перебуває в межах 40 учнів. У 2021-2022 навчальному році навчалося 39 учнів, з них у початковій школі 27 та 12 у основній, які навчалися за індивідуальною формою навчання. У списковому складі дошкільної групи «Краплинка» 18 вихованців. На 2022-2023 навчальний рік передбачається 42 учня у школі та 13 у дошкільній групі.

У зв'язку із запровадженням карантинних обмежень цей навчальний рік був особливим і в організації і проведенні освітнього процесу. Навчання проходило як очно так і з використанням дистанційних форм. Майже чотири місяці всі навчальні заняття проходили за розкладом в синхронному режимі з використанням платформи Classroom Дистанційним навчанням було охоплено 95 % учнів, 2 учнів проходило навчання за кордоном.

Цього року школу закінчили з високими балами і нагороджені Похвальним листом «За високі досягнення у навчанні» 3 учнів, а учень 9 класу отримав атестат із відзнакою.

Наказом Міністерства освіти і науки України від 28.02.2022 № 232 цього року було звільнено від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти.

Аналіз якісного складу та

освітнього рівня педагогічних працівників

Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Типового положення про атестацію педагогічних працівників», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.12.2010 за № 1255/18550 у 2021-2022 навчальному році здійснювалась курсова перепідготовка при КЗ ЛОІППО у дистанційній формі. Курсова перепідготовка здійснювалася відповідно до графіка, який складається на кожний рік та затверджується педагогічною радою. Згідно з Порядком підвищення кваліфікації педагогічних працівників курсову перепідготовку потрібно проходити щороку. Атестація педпрацівників здійснювалася відповідно до перспективного плану атестації педагогічних кадрів з метою стимулювання цілеспрямованого безперервного підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників, росту їх професійної майстерності, розвитку творчої ініціативи, підвищення престижу й авторитету, забезпечення ефективності освітнього процесу.

У 2020-2021н.р. атестувався 1 учитель:

- Жемевка І.І., учитель початкових класів, атестувалася на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії».

Аналіз якісного складу та освітнього рівня педагогічних працівників школи дозволяють зробити висновок про можливість проведення освітнього процесу на високому рівні.

На кінець 2021-2022 н.р. якісний склад педагогічного колективу становить:
спеціаліст вищої категорії - 14 учителів, що становить - 66 %;

спеціаліст першої категорії - 5 учителів, що становить - 24 %;

спеціаліст другої категорії - 2 учитель, що становить 10 %;

3 педагогів школи мають звання «старший вчитель» - вчитель початкових класів Верховинець Г.М.., вчитель музичного мистецтва Гловач Л.М., вчитель зарубіжної літератури Кугут А.С..

Обдарована дитина

Педагогічний колектив школи упродовж року проводив роботу, спрямовану на розвиток в учнів інтересу до знань та формування творчої особистості через:

- використання інформаційних технологій, методу проектів, моделювання педагогічних ситуацій;

-виховання компетентної особистості учня для життя в інформаційному суспільстві;

- поєднання всіх видів діяльності учнів та вчителів для розвитку спільної творчості;

- формування в учнів стійких мотиваційних установок і застосування набутих знань;

- організації самоосвітньої діяльності, науково-дослідницької роботи вчителів;

- впровадження принципу органічного взаємозв'язку навчання та розвитку обдарованих дітей.

Звичайно, пандемія внесла свої корективи, тому другий рік поспіль не проводився ІІ етап предметних олімпіад. Але наші учні брали участь у конкурсах

Виховна робота

Виконуючи завдання і реалізуючи основні принципи виховної роботи, педагогічний колектив закладу освіти протягом 2020 - 2021 н. р. орієнтувався на нормативно-правову базу з питань виховної роботи.

В зв'язку з пандемією, що спричинена поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 та впровадженням карантинних обмежувальних заходів, освітній процес закладу був організований відповідно до постанови № 50 Головного державного санітарного лікаря України від 22.08.2020 р.та постанови № 4 від 23.04.2021р. «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)». Усі заходи протягом року проведені з дотриманням усіх правил соціального дистанціювання.

На виконання Державної Програми «Основні орієнтири виховання учнів 1 - 11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів» у закладі сплановано систему заходів різного спрямування із забезпеченням виконання завдань, які є метою сучасного освітнього процесу: формування громадянина, патріота, інтелектуально розвиненої, духовно і морально зрілої особисті, готової протистояти асоціальним впливам, справлятися з особистими проблемами, творити себе та оточуючий світ.

Для реалізації згаданої вище Державної Програми був розроблений план виховної роботи закладу освіти та плани виховної роботи класних керівників відповідно до таких ціннісних орієнтирів:

  • Ціннісне ставлення до себе.
  • Ціннісне ставлення до сім′ї, родини, людей.
  • Ціннісне ставлення до праці.
  • Ціннісне ставлення до природи.
  • Ціннісне ставлення до мистецтва.
  • Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави.

Стрижнем виховного процесу в 2020 - 2021 н. р. є національно - патріотичне та громадянське спрямування.

Колектив закладу керувався головним завданням - виховати морально здорову, духовно багату, різнобічно розвинуту людину, яка поважає й любить рідну землю, культуру свого народу; громадянина правової держави, який знатиме й поважатиме закони, любитиме Україну, орієнтуватиметься в сучасному політичному житті й буде готовий працювати заради процвітання своєї країни.

Важливим є те, що більшість подій та заходів, що проходять в закладі, висвітлюються на сторінках сайту школи та в групі закладу освіти у Фейсбук. Це дає можливість систематично інформувати батьків та громадськість про проведену роботу в школі. Адже через карантинні обмеження дана група осіб не може бути фізично присутня під час їх проведення.

Протягом навчального року було створено та розміщено на вказаних сайтах 3 фото - звіт виховних заходів та відеороликів, зокрема до Дня працівника освіти, святкування Миколая, онлайн-концерти до Дня Матері, онлайн-флешмоби до Дня Соборності, Дня рідної мови, до річниці народження Т. Шевченка, Великодня, до Дня пам'яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, Дня вишиванки та інші!!!

Надзвичайно активно долучилися діти, працівники школи та усі небайдужі до участі в всеукраїнській акції "Щедрий вівторок", яку щороку організовує благодійний фонд "Запорука" з метою збору коштів для закупівлі медичного обладнання дитячим лікарням. Всі кошти, а саме 1000 грн., надіслані на рахунок благодійного фонду організаторів даної акції, а іграшки зібрані відправлено дітям у Львівську обласну лікарню для онкохворих.

В переддень Дня Збройних сил України учні та вчителі школи долучились до районної благодійної акції "Наших захисників привітай!" Багато продуктів харчування та малюнків учнів передано на Схід нашим воїнам.

Щотижня класними керівниками проводяться години спілкування та інформування. Також наш заклад освіти постійно долучається до відзначення усіх пам'ятних та знаменних дат та до всіх заходів, що проходять в нашій територіальній громаді.

Зокрема, маємо такі досягнення у районних конкурсах.

8 грудня 2020 року відбувся районний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу "Новорічна композиція". У підсумку роботи наших учнів були оцінені призовими місцями: учениця 8 класу Карпин Любов зайняла І місце у номінації "Новорічний віночок", учениця 7 класу Зінько Вікторія у номінації «Сюжетна композиція» посіла ІІ місце, відзначено роботу учениць 5 класу Дідик Анастасії, Матвіїв Соломії, Суски Божени - за оригінальність та творчий підхід

В рамках проведення Всеукраїнської інтернет-олімпіади «На урок» учні 3 класу здобули багато перемог. Також онлайн конкурс «День без мобільного» приніс наших учням багато дипломів.

В рамках проведення Дня Цивільного Захисту восени та навесні в закладі проведено ряд інформаційних та практичних заходів: об'єктове тренування для окремих класів з дотриманням соціальної дистанції, практичні заняття по відпрацюванню навичок надання першої домедичної допомоги, єдиний урок цивільної безпеки "Думай чітко, дій швидко!", виготовлення лепбуків "Служба порятунку завжди допоможе!"

Класними керівниками систематично проводяться бесіди з БЖД

У рамках Тижня безпеки дорожнього руху восени в закладі проведено єдиний національний урок "Безпечна країна". Метою даного заходу є попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму.

Педагогічний, технічний та учнівський колективи школи постійно дбають про чистоту та комфорт в приміщенні закладу та біля нього. У жовтні проведено загальношкільну акцію по благоустрою території біля закладу та Меморіалу Слави. У травні силами педагогічного колективу впорядкована уся територія біля нашого закладу освіти.

Забезпечення організації харчування

Важливою складовою збереження здоров'я дітей є збалансоване харчування,організації якого у роботі закладу освіти надається великого значення. З 1 січня 2022 року у нас почалося харчування відповідно до системи ХАСП. Харчуванням було охоплено 39 дітей, що становить 100 %, з них:

- 1учень пільгових категорiй, якi мають право на безкоштовне харчування вiдповiдно до чинного законодавства України

- для учнів початкової школи (1-4 кл.) передбачене гаряче харчування на суму 20 грн., з яких 10 грн. за рахунок міського бюджету та 10 грн. спонсорські кошти батьків;

- для учнів 5-11 класів 20 грн. - спонсорські кошти батьків.

Налагоджено контроль за дотриманням на харчоблоці санітарних вимог щодо обладнання, прибирання, миття посуду, видачі готової їжі. Їдальня в належній кількості забезпечена миючими та дезінфікуючими засобами, проводиться щоденне прибирання з дезінфекцією та генеральне прибирання відповідно до санітарних правил та вимог, посуд миється із застосуванням дозволених миючих засобів.

Господарська діяльність

Протягом 2021 н.р. наш заклад освіти отримав 3 824 000 грн. з них:

2720500 на оплату праці, 88 000 продукти харчування117800 оплата енергоносіїв, 293900 оплата газу. 78 000 іде 6на оплату послуг чистої води, обслуговування котельні (ремонт котлів, заміна лічильників). На суму 2500 грн було отримано засоби дезінфекції для рук, поверхні, підлоги, медичні маски , ксероксний папір 3 пачки, емаль жовто-коричнева 3 банки, вапно 20 кг.

Завдяки зусиллям батьків було зроблено ремонти по класних кімнатах та дошкільній групі.

Обладнано класну кімнату першого класу відповідно до вимог НУШ (6 парт, комп'ютер, багатофункціональний пристрій, крейдово-магнітна дошка, роздатковий матеріал та інше).

За рахунок спонсорської допомоги з підприємства LEONI отримано 3 системні блоки. Один з яких надано у дошкільну групу, а два у комп'ютерному класі.

Також за спонсорські кошти було відремонтовано холодильник у харчоблоці і 2 комп'ютери.

Кожен рік виконуються капітальні та косметичні ремонти, є висновки державної санітарно -епідеміологічної служби про відповідність приміщень вимогам санітарних норм і правил, дозвіл пожежної частини, протоколи замірів опори ізоляції електромережі. Подвір'я школи завжди прибране, доглянуте. Силами адміністрації, педагогів, робітників адміністративно-господарчої частини та учнів приміщення та територія школи підтримується на належному санітарно-гігієнічному рівні, відрізняється чистотою та охайністю. Проводиться скошування трави на газонах, винесення і періодичне вивезення сміття з території школи.

У діяльності школи забезпечується прозорість, відкритість, демократичність управління. Важливою умовою успішної діяльності школи є чітке, конкретне планування освітнього процесу школи. Воно забезпечує цілеспрямованість у роботі всіх підрозділів, створює умови для організації роботи педагогічного та учнівського колективів, раціонального використання часу. Плануємо проведення реальних і оптимальних заходів, які можна провести іякі забезпечують рівномірний ритм роботи закладу протягом року.

Головні завдання закладу освіти на наступний навчальний рік:

-подальша реалізація Державних стандартів загальної освіти;

-створення умов для поліпшення якості освітніх послуг, особистісної реалізації змісту освіти, індивідуалізації навчання, забезпечення практичної спрямованості освіти шляхом залучення найкращого педагогічного досвіду, розвитку й оптимального використання матеріально-технічної бази школи;

-забезпечення стовідсоткового оволодіння інформаційно-комунікаційними технологіями всіма педагогами відповідно до нового Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти;

-формування освітнього простору та позитивного іміджу закладу;

-створення "ситуації успіху" для кожного учня;

-створення здоров'язбережувального середовища шляхом упровадження здоров'язбережувальних технологій навчання й виховання, дотримання санітарно-гігієнічного режиму, упровадження ефективних методів впливу з метою формування в учнів та їхніх батьків цінності здоров'я, створення умов для запобігання шкідливим звичкам, дитячій бездоглядності, підлітковій злочинності;

-виявлення обдарованих учнів, створення умов для розвитку здібностей школярів, залучення їх до світових освітніх стандартів;

-формування у кожного учня потреби до саморозвитку та самовдосконалення;

-виховання почуття глибокого патріотизму, взаємоповаги, добра та справедливості;

-зміцнення матеріально-технічної бази школи (заміна вхідних дверей).

Наше завдання - продовжити незворотні позитивні тенденції розвиткузакладу освіти. Переконаний, що спільними зусиллями наша школа буде набуватинових барв. Інакше не можна - наше надійне майбутнє народжується в якості сьогоднішньої роботи. Висловлюю всім вдячність за творчу і сумлінну співпрацю. Сподіваюся, що набутий вами досвід вирішення освітніх проблем забезпечить успішну практичну реалізацію завдань і викликів, які стоять перед нашою школою. Бажаю усім вам міцного здоров'я, щастя, благополуччя та творчих здобутків.


Create your website for free! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Get started